ÖZZENGİN DERİ ÖZZENGİN DERİ

Günümüz teknolojisiyle...

Günümüz teknolojisiyle...

Derilerimiz, Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesideki modern fabrikamızda, en son teknolojiler kullanılarak üretilmektedir.

1925'den bugüne...

1925'den bugüne...

Özzengin ailesinin deri ile tanışması ve dericilik sektörüne girmesi, 1925 yılında ilk kurucu ve birinci kuşak derici Mehmet Ata ÖZZENGİN tarafından gerçekleştirilmiştir. O tarihlerde Gerede'de çok ilkel şartlarda çalışan tabakhanelere, teknolojiyi ilk tanıştıran, dolaplarda ilk elektrikli motorları kullanan Mehmet Ata Bey'dir.

Biz Kimiz

Özzengin ailesinin deri ile tanışması ve dericilik sektörüne girmesi, 1925 yılında ilk kurucu ve birinci kuşak derici Mehmet Ata ÖZZENGİN tarafından gerçekleştirilmiştir. O tarihlerde Gerede'de çok ilkel şartlarda çalışan tabaklara, Teknolojiyi ilk tanıştıran, dolaplarda ilk elektrikli motorları kullanan Mehmet Ata Bey'dir.

1950 yılı sonlarına kadar Gerede'de imalata devam eden Mehmet Ata Bey, bu tarihten sonra İstanbul Kazlıçeşme'ye gelerek mesleğe devam etmiştir.

Bir müddet; kösele üretimi de yapan müessese 1968 yılında M.Zeki ve M.Ali Özzengin Koll.Şti. adı altında ikinci kuşak yönetimle vidala üretimine başlamış 1992 yılı sonuna kadar Kazlıçeşme'de faaliyetlerine devam etmiştir.

1993 yılında modernleşme atılımı içerisine giren kuruluşumuz, Özzengin Deri San.Tic.Ltd.Şti. olarak Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesindeki yeni ve modern tesislerine taşınmış ve üçüncü kuşak yönetiminde üretimine devam etmektedir.

Kaliteli üretim ve hizmet anlayışıyla çalışmayı kendisine amaç edinen şirketimiz; geçmişten gelen tecrübesiyle, günün rekabet koşullarında bu amacını gerçekleştirebilmek için gereken tüm yatırımlara öncelik vermekte ve halen bu yatırımlarına devam etmektedir. 

Go to top of page